0 0
San Sebastian Cheesecake

Sosyal ağınızda paylaşın:

Veya bu URL’yi kopyalayıp paylaşabilirsiniz

Malzemeler

Porsiyon Ayarlayın:
4 yemek kaşığı un
500 gr oda sıcaklığında krema
900 gr oda sıcaklığında beyaz krem peynir
6 adet oda sıcaklığında yumurta
2 su bardağı toz şeker

Bu tarifi işaretle

Bu içeriği işaretlemek / favorilerinize eklemek için giriş yapın veya kayıt olun .

San Sebastian Cheesecake

Mutfak:

Malzeme

Yapılışı

Paylaş

Malzemelerinden dolayı biraz ağır olacağı düşünülen San Sebastian Cheesecake aslında düşünüldüğü gibi değil. Yemesi daha keyifli, yapılması daha kolaybir cheesecake. Emin olun tabanlı cheesecakelere göre daha lezzetli. Mutlaka deneyin.

Adımlar

1
Bitti

Fırınınızı 190 dereceye ayarlayın ısınmaya başlasın. Orta boy bir kelepçeli kek kalıbının içine fırın kağıdını uygun şekilde keserek yerleştirin. Fırın kağıdının kalıba iyi yerleşmesi için fırın kağıdını hafif ıslatabilirsiniz. (İsterseniz kalıbı ve fırın kağıdını tereyağı ile yağlayabilirsiniz. Biz yağlamıyoruz.)

2
Bitti

Bir çırpma kabında şeker ve krem peyniri bir dakika kadar çırpalım. Çırpmaya devam ederken yumurtaları birer birer ekleyelim. Eklerken çırpmaya devam edelim. Çırpma işlemini yumurtalar karışıma karışana kadar yapalım daha fazla değil. (Daha fazla çırpmak kekte çatlamalara sebep olabilir.)

3
Bitti

Daha sonra kremayı ekleyip iyice çırparak karıştıralım (yarım dakika kadar). Sonra dört kaşık unu birer kaşık olacak şekilde ekleyip çırpalım.

4
Bitti

Karışımı kalıbınıza döküp 45-50 dakika (bu fırına ve malzemeye göre değişebilir. Kekinizi 35-40 dakikadan sonra kontrol edin.) kadar pişirin. Kekiniz piştikten sonra fırını kapatıp kapağını açmadan keki 20 dakika fırında bekletin. 20 dakikanın sonunda fırının kapağını yarım açarak kekinizi bir yirmi dakika daha fırında bekletin. Daha sonra kekinizi çıkarıp oda sıcaklığına gelene kadar bekletin ve buzdolabına koyarak bir gün dolapta bekletin.

5
Bitti

İstediğiniz bir sosla ya da sade bir şekilde tüketebilirsiniz. Afiyet olsun.

blank

cookzoon

Yemek yapmayı ve yemek yemeyi seven, yemek yemeyi sadece karın doyurmak olarak görmeyen aynı zamanda bir seremoni olarak algılayan, yemek yapmayı bir sanat olarak gören bireyleriz.

Tarif Yorumları

Bu tarif için henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu yazmak için aşağıdaki formu kullanın
Peynir Tatlısı - CookZoon
önceki
Peynir Tatlısı
Arnavut Ciğeri - CookZoon
sonraki
Arnavut Ciğeri
Peynir Tatlısı - CookZoon
önceki
Peynir Tatlısı
Arnavut Ciğeri - CookZoon
sonraki
Arnavut Ciğeri

Yorumunu ekle